products

% 99 Kalsinasyon Yöntemi Çinko Oksit Food Grade Kimyasallar

Temel bilgi
Menşe yeri: Çin
Marka adı: Hengchang
Sertifika: ISO 9001
Model numarası: HC
Min sipariş miktarı: 5Tons
Fiyat: 2384-2680USD
Ambalaj bilgileri: 25kgs / çanta, 50kgs / çanta, 1000kgs / çanta
Teslim süresi: 10 gün
Yetenek temini: 5000tons / aylık
Detay Bilgi
ad: Çinko oksit CAS: 1314-13-2
Diğer adı: <i>ZINC HYDROXIDE;</i> <b>ÇİNKO HİDROKSİT;</b> <i>Zinc oxide;</i> <b>Çinko oksit;</b> <i>Zinc dihydr MF: OZN
sınıf: Tıp Sınıfı, Tıp Sınıfı, Tıp Grad Saflık: 99.
Uygulama: Seramik ve yem kalitesi Görünüm: Beyaz veya sarımsı toz
paketleme: 25kgs / çanta
Vurgulamak:

% 99 Kalsinasyon Yöntemi Çinko Oksit

,

1314-13-2 Gıda Sınıfı Kimyasallar


Ürün Açıklaması

Üretim tesisi satış içeriği% 99 kalsinasyon yöntemi çinko oksit

Çinko Oksit% 99

Moleküler formül: ZnO

Moleküler ağırlık: 81,39

CAS: 1314-13-2

EINECS: 215-222-5

Görünüm: Beyaz toz

 

Özellikleri:Beyaz toz, kokusuz, tatsız, kumsuz.Isı sararırsa, soğumanın beyazını eski haline getirin, 5.606 oranı, erime noktası 1975 santigrat derece, beyaz kurşundan gizleme gücü küçüktür, TLO2'dir, Znic 1 / 2'yi sertleştirir, renklendirme 2 kez beyaz kurşundur.Beyaz kurşun sülfür ile fark aynı siyahla karşılaşıldığında, su ve alkolde çözünmeyen asit, alkali, amonyak ve amonyak klorür, havadaki CO2 absorpsiyonu olduğunda, Özellik değiştirir.

 

Uygulama: Esas olarak, maddeyi ve boya filmi geliştiriciyi teşvik etmeye yardımcı olmak için kauçuk ürünler ve kauçuk takviye maddesi ve kükürt için kullanılır, aynı zamanda sert cam, optik cam, katalizörler ve hammaddelerin tıbbi kauçuk merhemleri, petrol arıtma, boya ve piller vb. Ayrıca yaygın olarak kullanılmaktadır.

Giriş

Çinko oksit, bir çinko oksittir.Suda zor çözünür, asit ve güçlü alkalide çözünür.Çinko oksit, plastik, silikat ürünleri, sentetik kauçuk, yağlayıcılar, boyalar, merhemler, yapıştırıcılar, gıda, piller, alev geciktiriciler ve diğer ürünlerin üretiminde yaygın olarak kullanılan bir kimyasal katkı maddesidir.Çinko oksit, büyük enerji bandı boşluğuna ve eksiton bağlama enerjisine, yüksek şeffaflığa ve mükemmel oda sıcaklığında lüminesans performansına sahiptir.Sıvı kristal ekranlarda, ince film transistörlerde, ışık yayan diyotlarda ve yarı iletken alanındaki diğer ürünlerde kullanılır.

Ayrıca nano malzeme olarak mikro partiküllü çinko oksit de ilgili alanlarda rol oynamaya başlamıştır.Fiziksel özellikler Görünüş ve özellikler: beyaz toz veya altıgen kristaller.Kokusuz, tatsız ve kumsuz.Isıtıldığında sarıya döner ve soğuduktan sonra tekrar beyaza döner ve 1800 ° C'ye ısıtıldığında süblimleşir.Gizleme gücü titanyum dioksit ve çinko sülfidin yarısıdır.Renklendirme gücü, bazik kurşun karbonatın iki katıdır.

Çözünürlük: asit, konsantre alkali hidroksit, amonyak ve amonyum tuzu çözeltisinde çözünür, su ve etanolde çözünmez.

1. Esas olarak, kauçuk veya kablo endüstrisinde, renklendirici ve beyaz tutkal dolgusu olarak takviye maddesi ve aktif madde olarak kullanılır, kloropren kauçukta vulkanizasyon maddesi olarak kullanılır.

2. Gübre endüstrisinde ham gazın ince kükürtten arındırılması Kullanım

3. Esas olarak beyaz pigment, kauçuk vulkanizasyon aktivatörü, organik sentez katalizörü, kükürt giderici, elektrofotografik, farmasötik vb.

4. Sentetik amonyak, petrol, doğalgaz kimyasal hammadde gazlarının kükürt gidermesinde kullanılır.

5. Analitik reaktif, kıyaslama Reaktifleri, floresan ajan ve ışığa duyarlı malzeme matrisi olarak kullanılır

6. Elektrostatik ıslak kopyalama, kuru transfer yazdırma, lazer faks iletişimi, elektronik bilgisayarların elektrostatik kaydı ve elektrostatik plaka oluşturma dosyaları için kullanılır

7. Plastik endüstrisinde, güneşten koruyucu kozmetik serisi ürünlerde, özel seramik ürünlerinde, özel fonksiyonel kaplamalarda ve tekstil sıhhi işlemlerinde vb. Kullanılır.

8. Sentetik amonyak, metanol ve hidrojen üretimi gibi endüstriyel ham gaz ve petrolün derin kükürt giderme ve saflaştırma işlemlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

9. Merhem veya flaster yapımında büzücü olarak kullanılır.

10. Baskı ve boyama, kağıt yapımı, kibrit ve ilaç endüstrilerinde kullanılan beyaz pigment olarak kullanılır.Kauçuk endüstrisinde doğal kauçuk, sentetik kauçuk ve lateks için vulkanizasyon aktivatörü, takviye maddesi ve renklendirici olarak kullanılır.Ayrıca pigment çinko krom sarısı, çinko asetat, çinko karbonat, çinko klorür vb. Üretiminde de kullanılmaktadır. Ayrıca elektronik lazer malzemeleri, floresan tozu, yem katkı maddeleri, katalizörler ve manyetik malzemelerin imalatında da kullanılmaktadır. yem işlemede çinko takviyeleri olarak.

11. İnorganik beyaz pigment.Renklendirme gücü titanyum dioksit ve litokopon kadar iyi değildir.ABS reçine, polistiren, epoksi reçine, fenolik reçine, amino reçine, polivinil klorür, boya ve mürekkebin renklendirilmesinde yaygın olarak kullanılmaktadır.Ayrıca kauçuk endüstrisinde bir vulkanizasyon aktivatörü, takviye maddesi ve kauçuk için renklendirici madde olarak da kullanılabilir.Vernikli kumaş, kozmetik, emaye, kağıt, deri, kibrit, kablo vb. Üretiminde de kullanılır. Baskı ve boyama, cam sanayi, ilaç sanayi vb. Yerlerde de kükürt giderici olarak kullanılır. sentetik amonyak için.Ayrıca elektronik lazer malzemesi, floresan tozu, yem katkı maddesi, manyetik malzeme imalatı vb. Olarak kullanılır.

12. Besin takviyeleri (çinko takviyeleri).

13. Çinko oksit, yemler için besin takviyesidir.

14. Kauçuğun iyi korozyon direnci, yırtılma direnci ve elastikiyete sahip olması için esas olarak kauçuk veya kablolar için takviye maddesi olarak kullanılır.Aynı zamanda doğal kauçuk için bir vulkanizasyon aktivatörü, beyaz kauçuk için bir renklendirici ve dolgu maddesi ve neopren için bir vulkanizasyon ajanı olarak kullanılır.Poliolefin veya polivinil klorür gibi plastikler için ışık stabilizatörleri olarak daha küçük parçacıklar (yaklaşık 0.1 um çapında) kullanılabilir.

15. Sentetik amonyak besleme gazının kükürtten arındırılması için kullanılır.

16. Boya pigmenti ve kauçuk dolgusu olarak kullanılır ve tıpta merhem, çinko macunu, yapışkan sıva vb. Yapımında kullanılır.

17. Yem işlemede çinko takviyesi olarak kullanıma uygundur.

18. Esas olarak beyaz pigment, kauçuk vulkanizasyon aktivatörü, takviye maddesi, organik sentez katalizörü, kükürt giderici olarak kullanılır.

19. Sentetik amonyak, petrol, doğal gaz kimyasal hammadde gazlarının kükürt gidermede kullanılır.

20. Analiz reaktifleri, referans reaktifler, flüoresan ajanlar ve ışığa duyarlı malzemeler için matris olarak kullanılır.

21. Esas olarak kauçuk veya kablo endüstrisinde bir takviye maddesi ve aktivatör olarak, beyaz tutkal için renklendirici ve dolgu maddesi olarak ve neopren içinde bir vulkanize edici madde olarak kullanılır.[5]

22. Shimane Üniversitesi, Japonya, ışıldayan çinko oksit nanopartiküller geliştirdi.Çinko oksit genellikle bebek pudrası ve diğer ürünlerin üretiminde kullanılmaktadır.Toksik olmayan inorganik bir maddedir.İnsan vücudu bunu reddetmeyecek, bu yüzden oldukça güvenlidir.Ek olarak, çinko oksit nanopartiküller küçük boyutludur ve hücre aktivitesini engellememe avantajına sahiptir.

 

İletişim bilgileri
vivian

Telefon numarası : +8615063431351

Naber : +008615063431351