products

Kristal Doğal Güneş Bitmiş Deniz Tuzu Sodyum Klorür

Temel bilgi
Menşe yeri: Shandong, ÇİN
Marka adı: AC
Sertifika: ISO
Model numarası: Kozmetikler için sodyum klorür
Min sipariş miktarı: 25tons
Fiyat: 100usd
Ambalaj bilgileri: 25kgs / çanta, 50kgs / çanta, 1000kgs / çanta
Teslim süresi: 10 gün
Ödeme koşulları: T / T, Western Union, MoneyGram
Yetenek temini: 2000tons / haftalık
Detay Bilgi
kullanım: Sıcak kompres fizyoterapi, kozmetik endüstrisi, banyo, ayak banyosu ekleyin CAS: 7647-14-5
Saflık: % 98 Standart: TR / T5461
Vurgulamak:

7647-14-5

,

98% sea salt sodium chloride


Ürün Açıklaması

Ürün Açıklaması

 

Sodyum klorit

Çince kimyasal adı: sodyum klorür

İngilizce adı: Sodyum Klorür, Tuz

Kimyasal formül: NaCl

Bileşik tipi: Tuz

Bağıl moleküler kütle: 58.443 (kimyasal hesaplamada 58.5 al)

Kristal tipi: İyonik kristal

Fiziksel özellikler: Yoğunluk 2.165 g / cm3 (25 ° C).Erime noktası 800.7 ℃.Kaynama noktası 1465 ℃.

Kaynak: Deniz suyundan (ortalama% 2.4 sodyum klorür ile) tuz alanına sokulur, güneşte kurutulur, konsantre edilir ve ham bir ürün elde etmek için kristalleştirilir.Ham tuz safsızlıklar (MaCl2 ve CaCl2) içerir ve havada kaynama olasılığı daha yüksektir.Deniz suyu ayrıca buharla ısıtılabilir, bir kum filtresi ile filtrelenebilir ve tuzlu su elde etmek için iyon değişim membranı elektrodiyaliziyle konsantre edilebilir (160-180 g / L sodyum klorür içerir).Halojenür alçıtaşı buharlaştırma ile çökeltilir ve hazırlanan klor Sodyum'u elde etmek için santrifüjlenir% 95 veya daha fazla (nem% 2) kurutulabilir.

Kaya tuzu ve tuz gölü tuzlu su da hammadde olarak kullanılabilir ve ham tuz elde etmek için güneşte kurutulabilir.Yeraltı tuzlu su ve kuyu tuzu hammadde olarak kullanıldığında, üç veya dört etkili buharlaşma ve konsantrasyon, kristallerin çökeltilmesi ve santrifüjlü ayırma ile hazırlanırlar.

 

kullanım

 

1. Hayatta kullanır

 

Hayatımızda kullanılan tuz sadece bir çeşni değil.Sofra tuzu porseleni daha "sağlam" yapabilir;

Pas kaldırabilir;güçlü bir sterilizasyon etkisi vardır;bazı mobilyalarda inatçı lekeleri çıkarabilir.

 

2. Tuzun tıpta ve sağlıkta kullanımı

 

Belli bir tuzlu su konsantrasyonu boğazı ve antitussif bakımı yapabilir;diş çürümelerini, hemostaz, açık mide ateşini önlemek;anti-ofset ve anti-kepek, anti-egzama, anti-egzama, yanıkların tedavisi;cilt temizleme ve beyazlatma, yağ alma güzelliği;dekontaminasyon, detoksifikasyon, dekontaminasyon Detoksifikasyon, omuz ağrısını ortadan kaldırır ve krampları önler.

 

3. Tuzun sanayide kullanımı

 

Sabun imalatında, seramiklerde, cam üretiminde, günlük kimyasallarda, petrol sondajında, sondaj sıvılarında, tamamlama sıvılarında, petrokimyasal dehidrasyon sıvılarında, inşaat endüstrisinde erken mukavemet maddelerinde, kaplama üretiminde koagülantlarda, kauçuk endüstrisinde lateks pıhtılaştırıcılarda yaygın olarak kullanılır. ve kağıt yapımı Endüstriyel katkı maddeleri ve atık kağıt ayırıcı, kimya endüstrisindeki inorganik kimyasal hammaddeler ve sülfat giderici ajanlar, sodyum aljinat pıhtılaştırıcı, buğday, elma, lahana ve diğer çürüme ve gıda koruyucuların önlenmesi, sodyum metal ve diğer sodyum bileşiklerinin hazırlanması, Çelik ısıl işlem ortamı, vb. Su arıtma, karayolu kar kaldırma, soğutma ve soğutma, tuz da geniş bir kullanım alanları vardır.

 

4. Tarım ve hayvancılıkta tuz kullanımı

 

Hayvancılık ve kümes hayvanı yemlerine tuz ilave edilmelidir;hayvanat bahçelerindeki birçok deniz hayvanı da tuzla beslenmelidir;tuzlu su seçilebilir;Güney Çin'de tuz, gübre olarak da kullanılabilir.

 

Kristal Doğal Güneş Bitmiş Deniz Tuzu Sodyum Klorür 0

İletişim bilgileri
vivian

Naber : +008615063431351